„Алкалоид“ и на јужноамериканскиот пазар, регистриран лек во Чиле

4 копии

Време зa читање: 3 минути Според податоците кои ги објави Македонскта берза за периодот 01.0 7 – 3 1.0 7.2022 година вкупниот промет изнесувал 430.542.437 ...
| | веќе видена | слични

Акцијата на компанијата „Макошпед“ имала најголем пораст во текот на јули на тргувањето на Македонската берза. Цената на акцијата на овој македонски шпедитер ...
| | веќе видена | слични

Најмногу увозна струја на македонскиот пазар продал словенечкиот гигант ГЕН-И преку својата скопска фирма за трговија. Оваа компанија со увезените количества ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Македонската фармацевтска компанија Алкалоид информира дека го проширува своето портфолио на производи и на јужноамериканскиот пазар. ...
| | веќе видена | слични

Трговијата со струја во Северна Македонија е еден од најголемите бизниси, а 10 водечки компании кои тргуваат со струја лани заработиле 770 милиони евра, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алкалоид“ и на јужноамериканскиот пазар, регистриран лек во Чиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: