Сега е време да се штеди: Промо депозит на Халкбанк со нови услови и атрактивни камати

3 копии

Во животот секогаш е важно да се најде здрава, правилна и одговорна мерка помеѓу потрошувачката и редовното штедење. Има безброј причини зошто е добро да ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Плаќај со твојата Mastercard картичка на Централна Кооперативна Банка АД Скопје, направи најмалку 10 или повеќе трансакции кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствениот македонски процесор КсСис АД Скопје склучи договор со финтек компанијата Рубикон од Албанија за соработка во доменот на персонализација на чип ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Двете компании ќе ги координираат своите напори за имплементација на технолошки иновации во решенија за плаќање. Единствениот македонски процесор КсСис АД ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути ТТК Банка АД Скопје, во соработка со Триглав Осигурување Живот АД Скопје, следејќи ги потребите на клиентите, воведе низа новини и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ПроКредит Банка е првата целосно дигитализирана банка во земјата, која постојано воведува иновативни продукти за своите бројни клиенти, физички и правни лица. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Со важност од 8.7.2022 година, ТТК Банка ги зголеми пасивните каматни стапки на штедните влогови на физички лица. Каматните стапки ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Нова промотивна понуда на ПРОМО ФИКС депозити за физички лица со ФИКСНА каматна стапка за штедење во денари и во евра на 15 и на 25 ...
| | веќе видена | слични

Останато

За вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ, свирежите за македонскиот јазик, за време на таканаречениот „Peace Festival“ на плоштадот Скендербег во ...
сите 219 | | | веќе видена

Делегациja од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, во состав полковник Билјана Блажеска, аѓутант на претседателот и Валентин Диневски, посебен ...
сите 102 | | | веќе видена

Федералното биро за истраги и Министерството за внатрешна безбедност на САД излегоа со предупредување дека сојузните безбедносни агенции се соочуваат со ...
сите 175 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Тетово порача дека се оствариле нивните прогнози дека и понатаму државата ќе биде заложник на историјата поради ...
сите 107 | | | веќе видена

Економските политики на Владата на СДСМ даваат резултат, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции, соопшти денеска ...
сите 142 | | | веќе видена

Семејството на Салман Ружди вчера соопшти дека е „огромно олеснување“ што британскиот писател бил изваден од респиратор, додавајќи дека тој сè уште е во ...
сите 141 | | | веќе видена

Средновековните империи и држави се сосема различни државни творби, идентитети и контексти од современите држави и нации. Затоа настојуваме да избегнеме да се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сега е време да се штеди: Промо депозит на Халкбанк со нови услови и атрактивни камати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: