Експлодирачки цени на енергијата: Како европските влади ги штитат граѓаните?

Германскиот канцелар Шолц сака да се бори против инфлацијата со „координирани мерки“ меѓу синдикатите и економските здруженија. Еден предлог е еднократна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот реален бруто домашен производ (БДП) ќе порасне за 2,8 проценти во 2022 година, што е, сепак, многу под пријавените 4,2 проценти во 2021 година, а ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Шефот на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева, прогнозира дека треба да се намалат очекувањата за глобален економски раст. Во месец април тие се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународниот Mонетарен Фонд во вторникот предупреди дека избегнувањето на рецесијата во САД ќе биде со „сè поголем предизвик“, намалувајќи ја повторно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По одлуката на Народна банка да ја зголеми основната каматна стапка на 2,5 отсто реални се очекувањата дека ќе дојде до раст и на каматите на кредитите, како ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата дополнително се забрза до 5,8 отсто во текот на една година во јуни, објави во средата Францускиот институт статистички и економски студии (ИНСЕЕ), ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 348 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Секторот за контрола и истраги при Царинската управа денеска поднесе кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство против едно правно лице и ...
сите 478 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлодирачки цени на енергијата: Како европските влади ги штитат граѓаните?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: