Ковачевски вели дека пратеник снимал колешка на 15 сантиметри од деколтето

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
| | веќе видена | слични

СТРУЈАТА ПОСКАПУВА Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторна комисија за енергетика, денеска на прес-конференција го соопшти зголемувањето на цените на ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на собраниската Комисија за политички систем, пратеничката Снежана Калевска-Ванчева од СДСМ ќе бара извинување од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ која ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Комисијата за политички систем Снежана Калевска-Ванчева од СДСМ кажа дека со мобилен ја снимал пратеникот Зоран Јованчев од ВМРО-ДПМНЕ. Таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски вели дека пратеник снимал колешка на 15 сантиметри од деколтето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: