Приспособување на јавните набавки и на царинските стапки за суровините за одржливо конкурентно домашно производство


Антони Пешев, извршен директор на Стопанската комора на Северна Македонија Претходно проговоривме за економската состојба во која ќе се најде државата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И во услови на мулти-криза Стопанската комора на Северна Македонија продолжува да ги иницира активностите кои водат до поттикнување на иновативноста и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ова го истакна Цветан Симеонов, претседател на Бугарската трговско-индустриска комора во неговото обраќање по повод 100-годишниот коморски јубилеј.За ...
| | веќе видена | слични

Свето Пивара, Нако Кожара, Страшо Гранит, Штерјо, Минчо, Симе Пашата, Туџар, Џобе …., тоа се само дел од личностите во монографијата на Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија оваа година слави 100 години од своето постоење и по тој повод подготви монографија за личностите и настаните кои ги одбележаа ...
| | веќе видена | слични

Монографијата, како што информира Стопанската комора на Македонија, содржи интересни податоци за сите најзначајни активности кои го одбележале опстојувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приспособување на јавните набавки и на царинските стапки за суровините за одржливо конкурентно домашно производство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: