Добрите познавачи дневно можат да заработат и по 120 евра од собирање на печурки


Искусен собирач на печурки може дневно да заработи и до 120 евра. Ова го потврдуваат од компаниите кои се занимаваат со откуп на печурки. Но, сепак велат дека ...
| | веќе видена | слични

Не постои ништо слично како чувството да се победи достоен противник во партија шах. Се разбира, тоа не е чувство што го доживувам често бидејќи не сум многу ...
| | веќе видена | слични

Ние, помладите возачи, повеќе се тркаме на инстинкт, не го чекаме последниот момент за напад, вели Погачар, кој вози за третата по ред победа на Тур де Франс, ...
| | веќе видена | слични

Родители, оставете ги децата да бидат самостојни, макар и да направиле некаков пропуст, токму на тоа се учат да се поправат. Од грешките учиме. Би сакал само ...
| | веќе видена | слични

Четири зборови кои помагаат кога сте очајни и несреќни – кажете ги со разбирање и ситуацијата наскоро може да се промени! Има ситуации во животот кога мислиме ...
| | веќе видена | слични

Странските туристи кои ја посетиле Македонија се воодушевени од гостопримливоста на народот, им се допаѓаат рестораните, природата, и сè она што може овде да ...
| | веќе видена | слични

Мотивацијата е дел од ДНК. Мојата работа не ми дозволува да бидам тивок лидер, како што е мојата природа. Морам да бидам во очите на јавноста цело време, морам ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 251 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 402 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добрите познавачи дневно можат да заработат и по 120 евра од собирање на печурки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: