„Најтешката студија“: Прекин во испораките на руски гас би ги чинело околу 300.000 работни места

Австриската влада нема план во случај да дојде до прекин на испораките на гас од Русија, изјави претседателот на Федерацијата на австриските индустрии Георг ...
| | веќе видена | слични

Франција стана најголемиот купувач на руски течен природен гас, покажуваат податоците на финскиот центар за анализа „CREA“.Германскиот магазин „Ди Велт“ пишува ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Претседателот на Германската регулаторна агенција за енергетика Клаус Милер денеска ги повика граѓаните , поради можноста Русија целосно да го прекине протокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската влада изнајмила четири пловечки терминали за течен природен гас, изјави министерот за весникот Зонтаг.„Оваа година веќе се достапни два брода, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германскиот министер за економија Роберт Хабек денеска изјави дека првите два привремени терминали за ЛНГ во земјата, кои треба да придонесат за ставање крај ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за економија Роберт Хабек во саботата уверуваше дека првите два привремени терминали за течен природен гас (LNG) во земјата, кои би ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Најтешката студија“: Прекин во испораките на руски гас би ги чинело околу 300.000 работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: