ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА ОД УТРОВО ВО ПОРАСТ - пазарот на криптовалути позелене

Цените на нафтата од утрово растат. На лондонскиот пазар цената на барелот е 112 долари, што е зголемување за повеќе од 2 отсто во однос на вчерашниот ден. ...
| | веќе видена | слични

Доколку американските и европските санкции предизвикаат руски одмаздничкo запирање на испораките на нафта, глобалните цени на таа енергија би можеле да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението на 23 земји, водечки светски производители на нафта, (без САД) ОПЕК плус, предводено од Саудиска Арабија и Русија, вчера ги отфрли неодамнешните ...
| | веќе видена | слични

23-те земји членки на ОПЕК, како најголеми производители на нафта, ги отфрлија апелите на лидерите на Г7, особено на францускиот претседател, Емануел Макрон, ...
| | веќе видена | слични

Ценит на нафтата на меѓународните пазари во петокот пораснаа на над 112 долари за барел, имајќи предвид дека прекините на испораките од Либија и најавениот ...
| | веќе видена | слични

Саудиските власти користат дипломатски напори зад сцената за да го зачуваат повеќедеценискиот нафтен сојуз со Русија, истовремено искористувајќи ја можноста за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кина и Индија би можеле да го попречат спроведувањето на планот на земјите од Г7 за ограничување на цената на руската нафта со ангажирање на нивните бродови за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудиска Арабија и нејзините партнери во Советот за соработка во Заливот (GCC) нема да ја поддржат намерата на Западот да ги ограничи цените на руската нафта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА ОД УТРОВО ВО ПОРАСТ - пазарот на криптовалути позелене

Од:
До кого (е-маил):
Порака: