Откажана прес-конференцијата на лидерите на ЕУ по Самитот со земјите од Западен Балкан


Во Брисел е откажана прес-конференцијата на лидерите на ЕУ што требаше да се одржи по Самитот ЕУ-Западен Балкан, јави дописничката на МИА од Брисел. На ...
| | веќе видена | слични

Сега дипломатски извори сведочат дека претставници од ЕУ-администрацијата постојано вршатсилен притисок со ‘убедувања и принудувања да се постигне компромис за ...
| | веќе видена | слични

Дипломатски извори брифираат дека претставници од ЕУ-администрацијата перманентно прават силна пресија кон нас, со „убедувања и принудувања да се постигне ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите очекуваа на денешниот ден што е она што ќе дојде од француското претседателство наводно како последен предлог, меѓутоа се тресеше гората, а се роди ништо. ...
| | веќе видена | слични

Како што се наближуваше европскиот самит на земјите членки на Европската Унија, се погласни станаа тврдењата дека постои француски план или иницијатива за ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот на Франција Емануел Макрон на прес-конференција во Мадрид, на Самитот на НАТО изјави дека е уверен оти е најден добар договор меѓу Скопје и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откажана прес-конференцијата на лидерите на ЕУ по Самитот со земјите од Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: