Земјите до Западен Балкан и почетокот на преговорите со Македонија и спорот со Бугарија


Како што се наближуваше европскиот самит на земјите членки на Европската Унија, се погласни станаа тврдењата дека постои француски план или иницијатива за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бугарскиот пратеник на ВМРО-БНД во Европскиот парламент, Ангел Џамбаски, ја нападна Србија, изјавувајќи дека за неа нема место во Европската Унија бидејќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски смета дека нема место за Србија во Европската унија бидејќи српските политичари „прават провокации во Косово и во Босна ...
| | веќе видена | слични

За Србија нема место во ЕУ, вели бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски. Тој кажа дека северниот сосед го поддржува Кремљ и рускиот претседател Владимир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Како премиерка, која го води овој преговарачки процес според новата методологија по кластери, сега ништо повеќе не ми е јасно – затоа што Европската комисија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Застапниците во Европскиот парламент сакаат Србија да го преиспита својот став кон Русија, пренесува Euro news. Од почетокот на руската инвазија во Украина ...
| | веќе видена | слични

Стратегискиот фокус на САД во Европа сега можеби е на конфликтот во Украина, но, сепак, очекуваат ЕУ да постигне напредок во интеграцијата со Западен Балкан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 114 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјите до Западен Балкан и почетокот на преговорите со Македонија и спорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: