Експертите на СЗО одлучуваат дали да воведат вонредна состојба поради мајмунските сипаници

4 копии

СЗО денеска проценува дали епидемијата на мајмунски сипаници треба да се прогласи за вонредна состојба за јавното здравје, како што беше случајот со Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за здравство на Египет ја продолжува третата фаза од кампањата „од врата до врата“ за вакцинација против Ковид-19. Третата фаза се одвива во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британските здравствени власти итно истражуваат редок случај на вирусот на детска парализа во примероците од отпадни води во Лондон. Британија е без случај на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО) приватно верува дека пандемијата започнала откако коронавирусот излегол од кинеска лаборатирја, пишува „Дејли ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министрите за здравство на земјите-членки на Г-20 денеска во главниот град на Индонезија почнаа низа состаноци за зајакнување на здравствените системи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министрите за здравство на Г20 на најголемите светски економии денеска започнаа серија состаноци во Џакарта на кои разговараа за зајакнување на здравствените ...
| | веќе видена | слични

– На состаноците ќе се разговара за изградба на систем за здравствена безбедност, усогласување на здравствените протоколи поврзани со Ковид-19, стандардизирање ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Светската здравствена организација (СЗО) верува дека пандемијата започна откако коронавирусот „протече“ од кинеска лабораторија, пишува британскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Македонија доживеа тотален дебакл и трајно нарушување на преговарачките позиции со Бугарија заради ненародната и неспособна власт предводена од СДСМ и ДУИ. ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите на СЗО одлучуваат дали да воведат вонредна состојба поради мајмунските сипаници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: