Володин: Лидерите на ЕУ би требало да ги „оладат главите“

8 копии

Седумте најразвиени земји членки во светот обединети во групата Г7 имаат намера да почнат 600 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата, но и за заштита на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шефицата на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска изјави дека не ја поддржува идејата за бојкот на самитот на Г-20 во Индонезија доколку на него ...
| | веќе видена | слични

Таа посочи дека форматот на Г-20 е од големо значење не само за развиените, туку и за земјите во развој и според неа, неопходно е да се водат широки разговори ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лeјен и претседателот на САД, Џозеф Бајден, денеска изјавија дека Брисел и Вашингтон работат на ставање ...
| | веќе видена | слични

Германија и Европската унија посочија дека не ја исклучуваат можноста да присуствуваат на самитот на Г-20 во ноември, и покрај поканата што Индонезија ја упати ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Водачите на Групата 7 (Г7) во неделата ветија дека ќе соберат 600 милијарди долари во приватни и јавни фондови во текот на пет години ...
| | веќе видена | слични

Со 600 милијарди долари најбогатите седум земји во светот ќе пробаат да ѝ застанат на Кина на „Појас и пат“. Тоа е името на кинеската иницијативата за градење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 248 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 556 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 591 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел смета дека Унијата во различни периоди плати цена за принципот на едногласност во ...
сите 336 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Володин: Лидерите на ЕУ би требало да ги „оладат главите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: