Зандана на смртта: тешки услови за заробените во Украина

Стотици заробени Украинци четири недели биле држени од руските војници во нехигиенски подрум на училиштето во Јахидне, село во регионот Чернихив во северна ...
| | веќе видена | слични

Вишата американска дипломатка Розмари ди Карло во функција на заменик-генерален секретар за политички прашања во ОН, назначена од генералниот секретар Антонио ...
| | веќе видена | слични

Постои сериозна опасност претстојниот Самит ЕУ-Западен Балкан, предвиден за задутре, да се претвори во фијаско. Причина е можноста собирот да го бојкотираат ...
| | веќе видена | слични

Русија и Украина заедно извезуваат речиси една третина од светската пченица и јачмен, повеќе од 70 насто од сончогледовото масло и се големи снабдувачи на ...
| | веќе видена | слични

„Власта не дава предвремени избори и не прифаќа уцени, премиерот Димитар Ковачевски категоричен дека редовните ќе се одржат во регуларниот термин во 2024 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 142 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зандана на смртта: тешки услови за заробените во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: