Кое е најдобро време за читање?

Отстранувањето на влакната од ноздрите може да доведе до опасна состојба на мозокот, предупредуваат лекарите.Никој не сака влакна во носот од естетски причини, ...
| | веќе видена | слични

Без разлика дали се депилирате со шеќерна паста или ленти за депилација – болката е неизбежна. Затоа на многу девојки им е тешко да се принудат на овој ...
| | веќе видена | слични

Многу луѓе се будат во раните утрински часови бидејќи не можат да престанат да размислуваат за секоја ситница. Експертот за спиење д-р Нерина Рамлакан даде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 132 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 300 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кое е најдобро време за читање?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: