Загина пешак на Пластичарска

3 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи информираше дека утрово во 01.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
4 копии

Во Полициската станица Струмица вчера било пријавено дека бил донесен починат маж, И.В. (50) од с. Баница, струмичко. Полицијата информира дека мажот се здобил ...
| | веќе видена | слични

Починато лице е пронајдено на меѓупросторот на граничниот премин Богородица, за кој се претпоставува дека е мигрант, јавува Министерство за внатрешни работи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

СДСМ преку Владата и парламентарното мнозинство кои ги предводи, ги реализира стратешките цели на државата.Република Северна Македонија денес е 30 земја ...
сите 265 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 86 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загина пешак на Пластичарска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: