Левица: Вработените во градинките априлската плата ќе ја земат во јуни


СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нашите барања за јасни. Ние сакавме во наредните четири години по 25% покачување на платата. Нашите плати пред 16 години беа еднакви на платите на пратениците, ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Зоран Киткан во емисијата 24 анализа рече дека поинаку би било ако на денешниот протест присуствуваа и претставници од извршната и ...
| | веќе видена | слични

Автономија без достоинствени плати е илузија. УКИМ се бори за гола егзистенција. Материјалната положба на вработените во УКИМ е исклучително тешка. Државата ...
| | веќе видена | слични

Вработени од Управата за водење на матични книги денеска протестираат пред зградата на „Нова Македонија“ каде се наоѓа седиштето на Управата. Блокирана е ...
| | веќе видена | слични

Матичарите и независниот синдикат повторно на протест. Ја блокираа крстосницата пред зградата на „Нова Македонија“ каде се наоѓа седиштето на Управата. Бараат ...
| | веќе видена | слични

Вработени во Матично излегоа на протест пред седиштето на Управата за водење на матични книги пред зградата на „Нова Македонија“ и порачаа дека штрајкот ќе ...
| | веќе видена | слични

Вака, првиот човек на Сојузот на синдикати на УКИМ, професорот Ангел Ристов го одби предлогот за покачување на платите најавен од Владата за од септември, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 600 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 412 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 785 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица: Вработените во градинките априлската плата ќе ја земат во јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: