Николовска: Општина Тетово со силна поддршка за земјоделците


По повод „1 јуни – Меѓународниот ден на децата“, здружението Рурална Коалиција одржа едукативно предавање на тема „Животот на село“, каде што учениците од прво ...
| | веќе видена | слични

По повод Меѓународниот ден на децата 1-ви јуни,учениците од 1-во одделение во ОУ„ К.Ј.Питу Кичево“, денес имаа можност да се запознаат со основните поими ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот Љупчо Јаневски денеска оствари работна средба со градоначалникот на Општина Македонски Брод, Жарко ...
| | веќе видена | слични

Неодамна се одржа едукативна трибина во Општина Тетово на која заинтересираните земјоделци и агробизнисмени се запознаа со можноста за аплицирање на актуелните ...
| | веќе видена | слични

Земјава нуди атрактивна туристичка понуда, од езерски до планински туризам, еко и рурални туристички аранжмани, а за сите љубители на активните форми на ...
| | веќе видена | слични

На вчерашната средба меѓу градоначалникот на Општина Тетово, Билал Касами и претставници од земјоделска платформа „Агротим“ и Консултантскиот центар – ...
| | веќе видена | слични

Останато

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 806 | | | веќе видена

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 243 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 115 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовска: Општина Тетово со силна поддршка за земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: