ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЏАМБАСКИ: Македонија утре може да ги почне преговорите со ЕУ, ако вечерва го свика Собранието и го промени Уставот

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
| | веќе видена | слични

Професорот од Правниот факултет во Скопје Тони Десковски со свој став за бугарската блокада и можностите што може да ги донесе почетокот на преговори со ЕУ кој ...
| | веќе видена | слични

Скопје смета дека со поддршката од некои меѓународни фактори Бугарија ќе клекне на колена, коментира бившиот бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каде што европратеникот Ангел Џамбаски застана во навредите за Македонија, таму продолжи неговиот партиски колега од ВМРО-БНД, почесниот претседател Красимир ...
| | веќе видена | слични

Состанокот на владејачката коалиција во Софија на кој се разговараше за бугарската позиција за Македонија, заврши со согласност дека за Бугарија е најважно да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шефицата на политичкиот кабинет на премиерот Кирил Петков, Лена Бориславова по синоќешниот вонреден коалициски совет на кој се расправаше за односите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владините коалициски партнери во Бугарија повеќе од три часа заседаваа на вонреден совет со фокус на односите со Република Македонија. Шефицата на политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Дотогаш продолжуваат преговорите на ниво на двете министерства за надворешни работи. Ова е епилогот од три часовната средба на вонредниот Коалицискиот Совет, ...
| | веќе видена | слични

Најважно е да имаме широк договор за темата Република Северна Македонија. Останува ветувањето дека нужно ќе помине низ Националното собрание- заклучок од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ соопшти дека незадоволството на работниците од јавниот сектор е огромно и од тие причини на денешната седница ...
сите 471 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 211 | | | веќе видена

Светот се соочува со „катастрофа“ поради сè поголемиот недостиг од храна, нагласи денеска преку видео линк генералниот секретар на Обединетите Нации (ОН), ...
сите 399 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, повторно реагираше на Твитер, во врска со Бугарија, во која наведува дека „вистинските пријатели не си наштетуваат еден на друг, ...
сите 487 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 203 | | | веќе видена

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во утринската емисија на радио „Лидер“ го искоментира и гостувањето на Андреј Петров во една од вчерашните ...
сите 183 | | | веќе видена

Одлуката - на Украина и на Молдавија да им се додели кандидатски статус за влез во Европската Унија, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, ја нарече „внатрешна ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЏАМБАСКИ: Македонија утре може да ги почне преговорите со ЕУ, ако вечерва го свика Собранието и го промени Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: