Откако ЕК даде рок за старт на преговори, Скопје порачува решение ќе има само со заштитени национални интереси


Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
| | веќе видена | слични

Скопје смета дека со поддршката од некои меѓународни фактори Бугарија ќе клекне на колена, коментира бившиот бугарски вицепремиер Красимир Каракачанов за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Каде што европратеникот Ангел Џамбаски застана во навредите за Македонија, таму продолжи неговиот партиски колега од ВМРО-БНД, почесниот претседател Красимир ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарски „Капитал“ јавува дека за време на коалицискиот совет, премиерот Кирил Петков најавил дека ќе бара условите што ги постави Бугарија за решавање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарски „Капитал“ јавува дека за време на коалицискиот совет, премиерот Петков предложил нешто што се поклопува со сите досегашни барања на официјална Софија. ...
| | веќе видена | слични

Ниту вчерашниот 3 часовен состанок на коалициските партнери во бугарската Влада не донесе промени на бугарската политичка сцена. Секое постигнато решение со ...
| | веќе видена | слични

„Проблемот со европската интеграција на Република Северна Македонија не е централен за бугарскиот политички државен врв. Во оваа состојба во која што ни е ...
| | веќе видена | слични

Секое постигнато решение со Македонија ќе треба да добие поддршка од бугарските пратеници кои ќе се водат според „црвените линии“ зацртани во Декларација за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 501 | | | веќе видена

Заврши расправата за предлог-измените на Законот за работни односи на Комисијата за европски прашања. Потпретседателката на комисијата Арта Биљали Зендели вели ...
сите 276 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 345 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако ЕК даде рок за старт на преговори, Скопје порачува решение ќе има само со заштитени национални интереси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: