Ангел Димитров: За РСМ договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

„Проблемот со европската интеграција на Република Северна Македонија не е централен за бугарскиот политички државен врв. Во оваа состојба во која што ни е ...
| | веќе видена | слични

Темата Северна Македонија е тема на која Бугарија водеше неколку војни и доживеа национални катастрофи. Ова за БНР го изјави социологот и политички аналитичар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Копретседателот на партијата Демократска Бугарија, која е дел од бугарската владејачка коалиција, Атанас Атанасов, изјави дека за тоа дали ќе биде тргнато ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Ставот на Има таков народ (ИТН) е да не ја спречи Република Северна Македонија да влезе во ЕУ, но смета дека таа треба да биде доверлив партнер, изјави ...
| | веќе видена | слични

Социологот и менаџер на „Алфа Рисрч“ Борјана Димитрова вели дека коалициската влада во Бугарија влегува од епизода во епизода во серијалот „Невозможна мисија“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со Ветото за Македонија не може да се тргува за „танкери, пари или Шенген“ – децидни се бугарските социјалисти. „Иако бугарскиот премиер Кирил Петков има силна ...
| | веќе видена | слични

Ветото за Македонија не може да се тргува за „танкери, пари или Шенген“, велат бугарските социјалисти. Додаваат дека има доста заложби Бугарија да го тргне ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Последните случувања на релација Русковска- Муареми покажуваат дека институциите надлежни за борба со криминалот го правеле токму спротивното. Меѓусебните ...
сите 261 | | | веќе видена

Јас знам дека состојбата во државата е многу лоша и дека малодушноста често оди со лоша состојба, но не смее да го фаќа луѓето малодушност и мора масовно да се ...
сите 286 | | | веќе видена

-За генералниот секретар, невозможно е актуелните проблеми во светот да се решат без дијалог и ефикасна соработка меѓу двете земји, кажа Дужарик.Хина пренесува ...
сите 620 | | | веќе видена

Вчера сите се згрозивме од скандалозната изјава на министерката за култура, Бисера Стојчевска. Министерка која што доаѓа директно од редовите на СДСМ. ...
сите 51 | | | веќе видена

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ ќе поевтини за 2,00 денара по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.Новата цената на БС-98 ќе биде 94 ...
сите 155 | | | веќе видена

„Подготвени сме да преговараме на таа тема, но во рамките на каналот што го договорија претседателите Путин и Бајден“, изјави министерот за надворешни работи ...
сите 94 | | | веќе видена

Поради неспособноста и неодговорноста на власта на СДСМ и Ковачевски македонската економија пропаѓа. Растот на економијата во првиот квартал од 2022 година е ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангел Димитров: За РСМ договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: