Коалицискиот совет на Петков одлучи - Нема кревање на ветото без амин од парламентот

Ниту вчерашниот 3 часовен состанок на коалициските партнери во бугарската Влада не донесе промени на бугарската политичка сцена. Секое постигнато решение со ...
| | веќе видена | слични

Посетата на канцеларот Шолц на Скопје на 11 јуни е неслучајна, очигледен е силниот дипломатски напор за отпочнување на преговорите на Македонија за членство во ...
| | веќе видена | слични

Избори на есен, ако во јуни нема пробив во евроинтеграциите, за проф. Владо Бучковски би било политичка лудост. Му порачува на лидерот на опозициската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надежта за пробив уште во текот на овој месец е пожива во Софија отколку овде. Ние како да тргнавме од изјавата на министерот Бујар Османи дека ја шутнавме ...
| | веќе видена | слични

Во хипотетичко сценарио, доколку ВМРО-ДПМНЕ дојдат на власт, подобро да наследат ситуација во која две големи прашања, со Грција и Бугарија би биле затворени, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски требаше да ја прифати понудата за средба дадена од страна на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е став на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Владо Бучковски вели дека е „воодушевен“ од бугарскиот премиер Кирил Петков и неговото залагање за да се дојде до решение за спорот. -Мене ...
| | веќе видена | слични

Не сакам да бидам оптимистичен дека до јуни ќе се крене ветото. Макрон прави последен, очајнички обид да ги убеди полибералните струји во бугарската политика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коалицискиот совет на Петков одлучи - Нема кревање на ветото без амин од парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: