Обраќање на претседателот Пендаровски на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“

2 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
| | веќе видена | слични

Од 2 до 4 јуни во Белград ќе се случува конференција на која ќе се обработуваат теми од областа на медицинската природа, дијагностика и можните начини за ...
| | веќе видена | слични

Македонското здружение за заштита при работа, минатата недела организираше студиска посета во Италија, во фабриката Hitachi Rail Italy S.p.A., фабрика за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Околу 430 гости од земјава и од странство беа дел од годинашниот самит „Македонија 2025“ во чии рамки беа одржани 14 панели на значајни теми, а учествуваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Дали би сакале да постои веб платформа која вашите визии за иднината на државата во која живеете ќе може да ги претвори во реалност? Што е она што прво би го ...
| | веќе видена | слични

Годинава ни е повеќе од потребна визија за напредокот на нашата заедничка татковина, нешто што вообичаено го нудат самитите на „Македонија 2025“. Во овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 310 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 312 | | | веќе видена

Претседателот на Бугарија, Румен Радев денеска изјави дека не сака да ја компромитира слободата на изразување на следните консултативни совети и повторно го ...
сите 555 | | | веќе видена

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 235 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 341 | | | веќе видена

Начинот на кој се обидуваме да го решиме спорот меѓу двете земји во последните години само покажува колку сме блиски. Изгубивме премногу време во непотребна ...
сите 182 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 159 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обраќање на претседателот Пендаровски на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: