Откако Индија забрани извоз на житарици, цените скокнаа

Индиjа нема плани наскоро да ја укине забраната за извоз на пченица, но ќе продолжи да договара спогодби кои се склучуваат директно со странските влади, изјави ...
| | веќе видена | слични

Глобалната економија поради низата последователни кризи се наоѓа на раб на провалија. Глобалната економија поради низата последователни кризи се наоѓа на раб ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓународната заедница треба да ги намали трговските бариери, за да се бори со инфлацијата. Оваа препорака ја има во заедничката статија, објавена денеска од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународниот монетарен фонд денеска на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија, соопшти дека глобалната економија ја чека „можеби најголемиот тест од ...
| | веќе видена | слични

Глобалниот долг значи долг на земјите, компаниите и секој поединец. Беше висок пред пандемијата на коронавирус, а дополнително се зголеми за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистината е тоа, дека со Македонија, простете ми за изразот, сите се мајтапат. Кога беше историјата, Грција ги условуваше со името, овие другите ѝ го ...
сите 926 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 414 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако Индија забрани извоз на житарици, цените скокнаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: