Британија: Русите бомбардираат населени места

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Русија води „тотална војна“ против неговата земја.Тоа, како што наведе, вклучува нанесување што е можно ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн изјави дека нејзината земја ќе распореди дополнителни 30 одбранбени сили во Велика Британија за да помогнат во ...
| | веќе видена | слични

За првите три месеци од својата „специјална воена операција“ во Украина, Русија најверојатно претрпе жртви колку Советскиот Сојуз за време на својата ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски соопшти дека во борбите на истокот од земјата секој ден гинат меѓу 50 и 100 Украинци. Притоа тој очигледно мисли на ...
| | веќе видена | слични

Во најновите разузнавачки информации, британското Министерство за одбрана тврди дека, во првите три месеци од војната во Украина, Русија најверојатно претрпела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија: Русите бомбардираат населени места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: