ОД ПОЛНОЌ ПОСКАПЕА ГОРИВАТА: Ова се цените

2 копии

Од денеска патниците плаќаат од 15 до 20 отсто повисока цена на билетите во меѓуградскиот автобуски превоз, зависно од превозникот, објави Сител. Зголемените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од полноќ има нова цена на горивата. Бензините поскапеа за денар а дизелот за половина денар со одлука на Регулаторната комисија за енергетика. Тоа е осма ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути За време на тешката енергетска криза во светот и големиот скок на цената на нафтените деривати, граѓаните на Обединетите Арапски ...
| | веќе видена | слични

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден денар по литар, а цената на дизелот се зголемува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 231 | | | веќе видена

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 233 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 218 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД ПОЛНОЌ ПОСКАПЕА ГОРИВАТА: Ова се цените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: