Инфлацијата во Турција на највисоко ниво во последните две децении – во јануари беше 48,69 отсто

Инфлацијата во Турција во јануари беше 48,69 отсто, што ја означува највисоката стапка на инфлација од средината на 2002 година, непосредно пред доаѓањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Илјадници турски здравствени работници, лути поради обезвреднување на приходите поради високата инфлација, денеска стапија во еднодневен штрајк со барање за ...
| | веќе видена | слични

Зравствените работници во турските градови Истанбул и Анкара денеска штрајкуваа поради ниските плати. Тие бараат повисоки плати, подобри услови за работа, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Турскиот министер за финансии е оптимист дека високата инфлација во земјата го достигнува својот врв и дека така ќе биде сѐ до април. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во Турција на највисоко ниво во последните две децении – во јануари беше 48,69 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: