Дефект во електричната инсталација - најверојатна причина за пожарот во „Жито Битола“

Завршен е увидот на објектот на пекарата и млин „Жито Битола“ каде во неделата избувна пожар, а од битолската полиција потврдуваат дека увидот е направен на 24 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пожар избувна попладнево во атар на росоманското село Рибарци. Пожарникарите од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци апелираат на внимателност. – ...
| | веќе видена | слични

– Горат шамак и сува трева. Апелираме на внимателност бидејќи секој пожар ја загадува околината. На терен сме тројца пожарникари со едно противпожарно возило, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Голем пожар зафати објект на „Пластичарска“, информира 24инфо. Полицијата го затвори делот од скопскиот булевар „Никола Карев“ на потегот кон Бит Пазар каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Турција планира да ја блокира апликацијата на овие две скандинавски за влез во Алијансата доколку не се решат безбедносните проблеми на земјата, додаде ...
сите 960 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 403 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 293 | | | веќе видена

Еврокомесарот Оливер Вархеји во повторен обид да го убеди бугарскиот државен врв дека сега е вистинско време да се отвори патот за Северна Македонија и ...
сите 468 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 168 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дефект во електричната инсталација - најверојатна причина за пожарот во „Жито Битола“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: