Нов историски ден: Бадел 1861 со прва победа во јадранската Супер-лига


Кошаркарскиот првак МЗТ Скопје Аеродром стигна до 12-тата победа во 15-тиот меч од домашното првенство, откако славеше на гости кај Куманово со 70:65. ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Анадолу Ефес во дербито на денот во Евролигата славеа со 99:97 по продолженија ја гостувањето кај ЦСКА Моска во натпревар исполнет со пресврти и ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид стигна до победа над Олимпијакос од 75-67 во 24. коло од кошаркарската Евролига. Гостите од Грција може да жалат за поразот бидејќи одиграа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 318 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 176 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена

Претресот, кој беше одобрен од државниот обвинител Мерик Гарланд, беше спроведен во понеделникот, а целта беше да се одземат строго доверливи документи кои ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов историски ден: Бадел 1861 со прва победа во јадранската Супер-лига

Од:
До кого (е-маил):
Порака: