Именувани тројца нови членови на Управниот одбор на НЛБ д.д. Љубљана, меѓу кои и Антонио Аргир

Време зa читање: 7 минути Во четвртокот, на првиот состанок на Надзорниот одбор на НЛБ д.д Љубљана годинава, членовите се фокусираа на имплементација на ...
| | веќе видена | слични

Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола, Центарот за развој на Пелагонискиот плански регион – Битола и два партнери од Грција, Универзитетот во Кожани и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со имплементирањето на ISO стандардите во производствените процеси, со опсег на сертификација, развој и производство на жичани производи, производи од метал, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мешовитиот економски комитет Грција –Турција, по пауза од над 11 години, денеска во Атина го одржа петтиот состанок, а претседателите на комитетот, заменик- ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од 1 јануари 2025 година, сите бродови кои пловат на Медитеранот (а со самототоа и на Јадранското море) ќе мораат да го ограничат уделот на сулфурни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 808 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Именувани тројца нови членови на Управниот одбор на НЛБ д.д. Љубљана, меѓу кои и Антонио Аргир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: