Лирман: Иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
| | веќе видена | слични

На покана на градоначалникот на Цетиње, Александер Касчелан, на 28 јануари, го посети градот Цетиње, беше претседателот на Црногорска заедница во Албанија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, шефот на Делегацијата на Европската Унија во Скопје амбасадорот Дејвид Гир и шефот за соработка во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Полска безусловно дава поддршка за евроинтеграциите на Македонија. Од наша гледна точка, овие пристапни преговори треба веднаш да почнат. Пристапните преговори ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави амбасадорот на Република Полска, Војциех Тицињски, за време на неговата денешна посета на Кавадарци. Заедно со кавадаречкиот градоначалник Митко ...
| | веќе видена | слични

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 131 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лирман: Иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: