Деца од основното „Кузман Јосифоски – Питу“ во Кичево учеа за влијанието на климатските промени

Учениците од трето и четврто одделение од основното училиште „Кузман Јосифовски – Питу“ во Кичево имаа можност преку едукативна работилница да слушнат што ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 11 минути Елена Младеновска – Јеленковиќ е извршен директор на здружението на винарии ,,Вина од Македонија”. Во интервјуто за порталот ,,Пари” ...
| | веќе видена | слични

Земјоделската политика во Македонија, за разлика од онаа во ЕУ, сè уште го поддржува интензивното земјоделство и го забрзува исчезнувањето на автохтоните ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 3 минути Филип Камби, еден од најпознатите светски енолози заслужен за развојот на современата винска индустрија, ненадејно почина на ...
| | веќе видена | слични

Идејата за Gevino Wine датира уште многу одамна од 2017- та година кога и официјално винаријата стартува со работа. Во моментот нивниот асортиман се состои од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деца од основното „Кузман Јосифоски – Питу“ во Кичево учеа за влијанието на климатските промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: