5.498 АКТИВНИ НА КОВИД-19 во Македонија – Ова се деталите по градови

Во последните 24 часа во Бугарија се регистрирани 1463 новозаразени од ковид-19, а 77,51% од нив не се вакцинирани. Од болеста починале 56 лица, со што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Бугарија се одлучи за мерката за финансиски стимули за вакцинирање откако бројките на имунизираните никако да се зголемат. Премиерот Кирил Петков денеска ...
| | веќе видена | слични

САД Научниците од американскиот воен истражувачки институт „Волтер Рид“ во рок од неколку недели треба да објават дека развиле вакцина што е ефикасна против ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Велика Британија разгледува предлог да даде четврта доза од вакцина против Ковид-19, која би можела да се прими четири месеци по третата засилувачка доза, со ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Три дози од вакцината на „Астра зенека“ се ефикасни против омикрон-варијантата на коронавирус, соопшти денеска фармацевтската компанија повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската лабораторија на Астразенека денеска објави дека нејзината антивирусна вакцина „значително“ го зголемува нивото на антитела против сојот омикрон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог којшто неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе ...
сите 489 | | | веќе видена

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 459 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5.498 АКТИВНИ НА КОВИД-19 во Македонија – Ова се деталите по градови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: