Пресечен меѓународен транспорт на дрога во вредност од 300.000 евра


Како што информираат од МВР, полициската акција била спроведена во текот на вчерашниот ден од страна на Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против П.Д. (24) од Тетово поради сомневање за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични
7 копии

 Во акцијата што вчера ја спроведе полицијата по наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, уапсени се десет лица. Деветмина се ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција, пред судија на претходна постапка денеска беа спроведени девет ...
| | веќе видена | слични

Десет лица се приведени за шверц, препродажба на дрога и супстанци за производство на наркотични средства. Голема полициска акција беше спроведена во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

РЕАЛИЗИРАНА Е ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА Притвор добија уапсените цариници и полицајци. Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за организиран ...
| | веќе видена | слични

Десетмина, меѓу кои тројца полицајци и петмина цариници се осомничени за шверц и продажба на дрога. Тие беа уапсени утринава во обемната полициска акција која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 195 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 911 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 195 | | | веќе видена

Ја следиме состојбата на терен со цените и на енергенсите и на основните прехранбени производи. Ќе има мерки и казни против оние фирми кои ја злоупотребуваат ...
сите 271 | | | веќе видена

ПРОТЕСТОТ ЕСКАЛИРАШЕ Ескалира состојбата пред Собранието, на протестот против францускиот предлог. Има повредени полицајци. Демонстрантите ја урнаа оградата ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресечен меѓународен транспорт на дрога во вредност од 300.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: