Свлечиште на патот кај село Косоврасти, забрана за тешки товарни возила

Патот беше затворен за сообраќај во двата правци од ноќеска во 02.15 часот поради свлечиште на земја.-Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од АМСМ информираат дека на самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација и на учесниците во сообраќајот им се препорачува внимателно возење. ...
| | веќе видена | слични
32 копии

На патниот правец А2 Свети Николе – Миладиновци на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една ...
| | веќе видена | слични

Поголем дел од коловозот е покриен со наноси од камења од песок, а има и оштетување на заштитната ограда. Од Општина Ново Село информираат дека со ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот пат с.Ранковце-с.Герман, поради наноси од снег, не е прооден, известуваат од службата за помош и информации на АМСМ . Од 15.12.2021 година, мостот ...
| | веќе видена | слични

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Од 15.12.2021 од 10:00 часот, патниот правец с. Балван – с. Таринци кај мостот на реката Брегалница, поради безбедност за учесниците во ...
| | веќе видена | слични

Една недела после поројните дождови во Општина Ново Село регионалниот патен правец Мокрино - Смолари останува затворен за сообраќај. Голем дел од коловозот и ...
| | веќе видена | слични

Поради наноси од снег не е прооден регионалниот пат од село Ранковце кон село Герман за патнички возила, информира вечерва Авто мото сојузот на Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Причина за изменетиот режим на сообраќај е голем одрон на патот. Од Авто мото сојузот на Македонија вечерва соопштија дека на самото место е поставена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Укинати се забраните за сообраќај на тешки моторни возила на патниот правец Гостивар – Стража – Кичево, како и патниот правец Мавровска крстосница – Мавровјани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 447 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 414 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свлечиште на патот кај село Косоврасти, забрана за тешки товарни возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: