ВМРО-ДПМНЕ: Во време на криза единствен проект на власта е недела неработен ден

Поради неспособноста на власта стандардот на граѓаните тоне од ден во ден, инфлаторната спирала расте, цените на производите во продавниците секој ден се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владејачката партија и портпаролката и поранешна новинарка, Богданка Кузеска, во немоќ да ја оправдаат својата неспособност, во неколку наврати безобразно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Левица ги демантира тврдењата на портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска која на вчерашната прес-конференција изјави дека Законот за недела неработен ден се ...
| | веќе видена | слични

Ја известуваме јавноста дека се работи за предлог-законско решение кое сѐ уште не е ставено на дневен ред во Собрание, додека нашите пратеници не се дел од ...
| | веќе видена | слични

СДСМ 4 години ветуваат еден единствен проект за недела неработен ден, а во реалноста работниците тонат во сиромаштија. Поради неспособноста на власта ...
| | веќе видена | слични

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 495 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 486 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Во време на криза единствен проект на власта е недела неработен ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: