ЦЕФТА го претстави Дополнителниот протокол 6 за трговија со услуги пред македонските стопанственици

Секретаријатот на ЦЕФТА во соработка со Коморскиот инвестициски форум и Стопанската комора на Македонија денеска организираа работилница за ЦЕФТА ...
| | веќе видена | слични
2 копии

УСАИД денеска одржа регионална конференција за зајакнување на прекуграничната соработка во регионот на Западен Балкан и на ЦЕФТА, во рамки на ЦЕФТА Неделата ...
| | веќе видена | слични

– Учесниците од земјите на Западен Балкан и ЦЕФТА разговараа за напорите за подобрување на регионалното економско интегрирање како начин за поттикнување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионалните анализи за влијанието на Ковид-19 врз Ромите во регионот потврдија дека највисоките последици за Ромите се детектирани во сферите на вработувањето ...
| | веќе видена | слични

За време на пандемијата со Ковид 19 „три од четири деца Роми не добиле никаква помош за време на онлајн-предавањата, како од нивните наставници, така и од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во рамки на проектот „Дијалог со граѓанските организации – Платформа за структурно учество во ЕУ-интеграциите“, денеска се одржи регионална онлајн консултација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје во следните четири дена е домаќин на Неделата на Централно европскиот договор за слободна трговија – ЦЕФТА 2021 , на која, како што е најавено ќе ...
| | веќе видена | слични

Помеѓу говорниците на Неделата на ЦЕФТА „15 YEARS MAKING TRADE HAPPEN“, како што е најавено, во четврток на 16 декември 2021 година се министерот за економија, ...
| | веќе видена | слични

Регионалната консултација ќе биде организирана онлајн, на веб платформата „зум“.Воведни обраќања ќе имаат Штефан Худолин, раководител за соработка во ...
| | веќе видена | слични

На која, како што е најавено ќе присуствуваат високи функционери од ЦЕФТА страните, деловни претставници, дипломати и претставници на ЕУ и други меѓународни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1049 | | | веќе видена

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЈА „БУТНА“ ВЛАДИНАТА ВЕБ СТРАНИЦА Францускиот предлог по се изгледа дека го бутна веб сајтот на Владата. Откако премиерот Димитар ...
сите 484 | | | веќе видена

Дали помалите коалициски партнери ќе останат во владата или пак ќе останат на своите претходни ставови дека францускиот предлог е неприфатлив за нив. Повеќето ...
сите 272 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 240 | | | веќе видена

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 185 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕФТА го претстави Дополнителниот протокол 6 за трговија со услуги пред македонските стопанственици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: