Ескобар порача дека војна нема да има, а Парламентот на Република Српска ќе одлучува за отцепување


Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник на меѓународната заедница во БиХ, Кристијан Шимит изјави дека српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, мора да води ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер го назначи Сер Стјуарт Пич за специјален пратеник за Западен Балкан, наведувајќи дека регионот се соочува со безбедносна закана. ...
| | веќе видена | слични

Радован Ковачевиќ, советникот на српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, смета дека состанокот на членовите на Претседателството на БиХ, ...
| | веќе видена | слични

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик изјави дека го информирал специјалниот пратеник на британскиот премиер за Западен Балкан, Стјуарт Пич ...
| | веќе видена | слични

Денеска се навршуваат 26 години од потпишувањето на Дејтонскиот мировен договор, кој беше потпишан на 14 декември 1995 година во Париз.Договорот претходно беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се навршуваат 26 години од потпишувањето на Дејтонскиот договор, а Босна и Херцеговина е во една од најголемите политички и безбедносни кризи од ...
| | веќе видена | слични

Во изјавата Кристијан Шмит наведува дека таквите активности во изминатите неколку дена биле закана за стабилноста во Босна и Херцеговина и ги поткопале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Највисоките функционери на ОБСЕ ги предупредија властите на Република Српска дека со своите постапки сериозно го загрозуваат мирот во Босна и Херцеговина и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ескобар порача дека војна нема да има, а Парламентот на Република Српска ќе одлучува за отцепување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: