Во Италија од денеска почнува да важи супер зелен сертификат за вакцинирани и прележани од ковид

Во Италија од денеска почнува да важи супер зелен сертификат, документ кој ќе го поседуваат вакцинираните или оние кои прележале Ковид 19. Со новите мерки, во ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Граѓаните кои се над 60-годишна возраст и иако се вакцинирани, но поминале седум месеци и не примиле трета доза, од денеска се сметаат за невакцинирани и нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австрија го укина карантинот за вакцинираните лица, три недели откако воведе строги мерки за спречување на зголемувањето на бројот на заразени со коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Божиќниот пазар во Австрија ќе се одржи следната недела, по паузата во 2020 година, кога беше откажан поради лоша епидемиска ситуација, пренесува австриски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 4.000 чешки антиваксери денеска продефилираа низ центарот на Прага во знак на протест против задолжителната вакцинација воведена за лицата над 60 години ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Четвртиот карантин, како што беше најавено, со тоа се завршува за сите граѓани кои се вакцинирани или биле заразени од корона вирусот, односно децата до ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот парламент го одори декретот на Министерството за здравство со кој од 12 декември се укинува карантинот за вакцинираните и излекуваните лица. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 314 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 299 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 177 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена

За само 100 дена од мандатот на Ковачевски, иако е време на најголема светска економска иенергетска криза: 1. Највисок раст на минималната на 18.000 денари; 2. ...
сите 173 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија од денеска почнува да важи супер зелен сертификат за вакцинирани и прележани од ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: