Цената ќе расте и медот допрва ќе станува луксуз за граѓаните

Пазарите во соседството може да бидат клучни за нашиот извоз и ние мора да се потрудиме што е можно подобро и со повеќе производи и фирми извозници да бидеме ...
| | веќе видена | слични

Енергетската ефикасност може да биде победничка варијанта за домаќинствата, стопанството, но и за државните институции во услови кога земјата е под удар на ...
| | веќе видена | слични

Оваа криза е несомнен показател дека секторот бара големо внимание и навремено, долготрајно планирање и антиципација на движењата во енергетскиот сектор, сѐ со ...
| | веќе видена | слични

Постепена енергетска транзиција во Македонија е неопходност и нешто неминовно во наредните децении, но можностите за брза транзиција се мошне ограничени. Кои ...
| | веќе видена | слични

Од еколошките даноци за енергентите, за транспортот и од надоместокот за загадување, во државната каса годишно се собираат над 200 милиони евра, или тоа е ...
| | веќе видена | слични

Десетината корени памук засадени пред влезот на текстилната фабрика „ЕАМ“ во Штип се оставени, што се вели, од мерак, но и како потсетник на неговите напори за ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на денешната посета на Скопје, премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков се сретна и со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мцикоски, на кој се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 329 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 312 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 442 | | | веќе видена

Владата преку ЕСМ ќе го стабилизира пазарот на топлинска енергија, откако во решавањето на проблемот не се вклучија Градот Скопје и општините. Министерот за ...
сите 511 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 236 | | | веќе видена

Бајката на Холандија на Европското ракометно првенство 2022 година продолжува, откако Холанѓаните вечерва ја совладаа и Португалија, и со две победи продолжија ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената ќе расте и медот допрва ќе станува луксуз за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: