(ВИДЕО) Тројца кандидати ќе се борат за местото на Заев


Гласањето на денешните вонредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ се одвива непречено и без застој. Сите 194 гласачки места во 80 општини се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гласањето на вонредните избори за претседател на СДСМ на сите 194 гласачки места се одвива непречено, без застои во мирна и демократска атмосфера, со ...
| | веќе видена | слични

СДСМ поставува нови, највисоки стандарди на македонската политичка сцена. Денеска се одржуваат вонредните внатрепартиски избори за претседател на СДСМ. Во ...
| | веќе видена | слични

Слаб интерес за гласање за нов претседател на СДСМ. До 11 часот гласале само 12 проценти од пријавените. Од изутрина од центалата на СДСМ им се јавуват на ...
| | веќе видена | слични

Според последните информации од Централната изборна комисија, до 14.00 часот, гласале 27.248 членови на СДСМ, односно 47% проценти од активно регистрираните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 364 | | | веќе видена

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 73 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 281 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 868 | | | веќе видена

Имаше нешто недокажано во вчерашната забелешка на премиерот Кирил Петков, го коментира потпретседателката на Бугарија Илијана Јотова барањето на бугарскиот ...
сите 699 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Тројца кандидати ќе се борат за местото на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: