Главната научничка на СЗО вели нема потреба од паника поради појавата на Омикрон

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
| | веќе видена | слични

Повеќето од 43 случаи на KОВИД-19 предизвикани од варијантата Омикрон, идентификувани во Соединетите Држави досега биле кај луѓе кои биле целосно вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Доколку не се преземат дополнителни рестриктивни мерки, Велика Британија во јануари ќе се соочи со голем бран на заразени лица со новиот сој омикрон, изјавија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бен Озборн, директор на фармацевтската компанија Фајзер, вели дека најверојатно ќе ни требаат засилувачки дози на вакцината против Ковид-19 во наредните ...
| | веќе видена | слични

Британските научници предупредуваат да се воведат мерки, или ќе има голем бран на заразени со омикрон сојот на коронавирусот. Доктор Ник Дејвис од лондонскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Над 43 случаи заразени со омикрон сојот на коронавирус во САД се целосно вакцинирани, а третина дури добиле и дополнителна доза, соопштија Центрите за контрола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јужноафриканските научници денеска соопштија дека сè уште нема видливи знаци дека сојот омикрон на коронавирусот предизвикува потешка болест. Јужна Африка кон ...
| | веќе видена | слични

Омикрон сојот на коронавирусот е 4,2 пати позаразен во раната фаза во однос на делта сојот, покажува студијата на јапонските научници кои го советуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Главната научничка на СЗО вели нема потреба од паника поради појавата на Омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: