Иако се во карантин, Словачка урива рекорди со бројот на заразени

5 копии

Децата на возраст од пет до 11 години во Холандија ќе почнат да добиваат покана за примање вакцина против Ковид-19 од втората половина на јануари 2022 година, ...
| | веќе видена | слични

Вакцините против коронавирусот стануваат задолжителни во Чешка за луѓето над 60 години. Мерката ќе стапи на сила од 1 март следната година, стои во уредба на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бундестагот ја одобри одлуката за задолжителна вакцинација на здравствените работници. Долниот дом на германскиот парламент усвои нацрт-закон со кој се бара ...
| | веќе видена | слични

За вакцинираните и невакцинираните, правилата остануваа исти и непроменети, за првите потребен е сертификат за вакцинација, а за вторите негативен ПЦР или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предусловите за патување во Грција се продолжени за уште една седмица, а единствената промена се однесува на оние кои прележале Ковид-19 и потврдата повеќе не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот парламент, Бундестагот, денеска со големо мнозинство ги усвои измените на Законот за заштита од заразните болести, кои вклучуваат обврска за ...
| | веќе видена | слични

Чешката влада донесе одлука за задолжително вакцинирање против ковид-19 на сите лица над 60 години. Министерството за здравство објави дека оваа мерка ќе стапи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иако се во карантин, Словачка урива рекорди со бројот на заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: