Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Во еден здив, за само пет дена, додека интензивно го држела инспирацијата, авторот, сценарист и активист на социјалните мрежи Божидар Божиновски, познат како ...
| | веќе видена | слични

Пријатели, соработници и јавни личности вчеравечер дојдоа на промоцијата на книгата „Торонто експрес“ на авторот Зоран Спасов Ѕоф во книжарницата „Литература“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во присуство на многубројна публика, во празничниот амбиент на „Literatura.mk Superstore“ во „Ист гејт мол“, вчеравечер (7 декември) беше промовирана новата ...
| | веќе видена | слични

Со кратка сцена која ја играше актерот Александар Микиќ, денес во МНТ беше најавена премиерата на „Торонто експрес“. Урнебесна комедија чија премиера е на 15 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По мотивите на збирката есеи „Тибам Штркот“ на авторот Зоран Спасов – Ѕов, во просториите на Македонски народен театар (МНТ) ќе се одржи театарска претстава ...
| | веќе видена | слични

„Торонто експрес“ е монодрамата со Александар Микиќ, работена по збирката есеи „Тибам штркот“ на Зоран Спасов-Ѕоф, во режија на Јордан Симонов, која премиерно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Новата книга „Торонто експрес (Тибам штркот апдејт)“ од Зоран Спасов-Ѕоф ќе биде промовирана во вторник, со почеток во 20 часот, во книжарницата „Литература ...
| | веќе видена | слични

На 7 декември во 11 часот во МНТ, ќе се одржи генералната проба, а воедно и прес-конференција за комедијата „Торонто експрес“, работена според збирката есеи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 542 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 100 | | | веќе видена

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров и американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ќе се сретнат во Женева. -Плановите се да се разговара за ...
сите 382 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: