Кире Наумов и Фарук Исмаили реизбрани за членови на УО на Развојна банка

Досегашните членови на Управниот одбор (УО) на Развојна банка на Северна Македонија АД Скопје, Кире Наумов и Фарук Исмаили, се реименувани за истите позиции со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дури 90 проценти од компаниите и институциите во земјава се свесни за придобивките што ги носи дигитализацијата за финансиските услуги, а над 70 отсто ...
| | веќе видена | слични

– Финтек-секторот сѐ побрзо се шири во индустријата на плаќањата, којашто бара нови начини за намалување на трошоците, за зголемување на безбедноста и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гоце Вангеловски ќе биде нов член на Управниот одбор на НЛБ Банка, дознава Фактор од банкарски извори. Вангеловски на овдешната бизнис јавност и е познат како ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Проекциите на Народната банка, коишто се многу блиску до проекциите на меѓународните финансиски институции, упатуваат на натамошно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Согласно задолжението од Владата и Анексот кон Договорот за администрирање на Фондот за микро и мали претпријатија, Развојната банка на Македонија објави јавен ...
| | веќе видена | слични

Сепак, постојат ризици поврзани пред сѐ со натамошниот развој на пандемијата со појавата на новите соеви, што бара внимателно следење на состојбите во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 13 минути Комерцијална банка континуирано ја проширува палетата на кредитни производи и дигитални услуги кои се прилагодени на потребите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 420 | | | веќе видена

Историјата ставена во втор план, со фокус на градење на добрите односи меѓу граѓаните на Северна Македонија и Бугарија, зајакнување на соработката во повеќе ...
сите 342 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 248 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 434 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков очекува Македонија наскоро да има амбасадор во Бугарија. Тој го изјави тоа за бугарските новинари кои известуваат за посетата ...
сите 304 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 281 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кире Наумов и Фарук Исмаили реизбрани за членови на УО на Развојна банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: