Американските технолошки гиганти треба да покријат дел од трошоците за изградба на европските телекомуникациски мрежи

Време зa читање: < 1 минутa Американските технолошки гиганти треба да покријат дел од трошоците за изградба на европските телекомуникациски мрежи бидејќи голем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотици Рохинџа бегалци, муслиманско племе од Мјанмар, ја тужат социјалната мрежа Фејсбук поради ширење говор на омраза против нив. Во САД се поднесени ...
| | веќе видена | слични

Десетици бегалци Рохинџи во Велика Британија и САД поднесоа тужба против Фејсбук во која го обвинуваат технолошкиот гигант дека дозволувал ширење говор на ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот премиер Скот Морисон се подготвува да објави парламентарна истрага која треба да ја анализира употребата на алгоритми во големите технолошки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 487 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 445 | | | веќе видена

Интегрираното воено планирање во структурите на НАТО ќе стане многу поедноставно, што ќе го направи регионот полесен за одбрана со пристапувањето на овие две ...
сите 449 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 476 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 352 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 391 | | | веќе видена

Вчерашната пресуда за предметот ТНТ во кој осудени се Никола Груевски, Миле Јанакиески и Тони Трајковски уште еднаш потврди дека ВМРО-ДПМНЕ е криминална ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американските технолошки гиганти треба да покријат дел од трошоците за изградба на европските телекомуникациски мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: