(ВИДЕО) Ковачевски: Треба да се привлечат експерти кои ќе се вклучат и во партијата, но и во државата


Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за лидер на СДСМ, Јован Деспотовски во својата програма „Концепт 28“ предвидува воведување директен избор на кандидати за градоначалник и пратеник ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот за претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва во Куманово одржа средба со членовите на раководството на СДСМ каде ја презентираше програмата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предизвикот постои и пред нас е период на консолидација, рече кандидатот за претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски во гостувањето на ТВ24. Тој кажа дека токму ...
| | веќе видена | слични

СДСМ според мене го има најдобриот кадровски потенцијал и најголем демократски капацитет. Кандидатите се избираат на избори и прогрмата може најдемократски да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Идниот претседател на СДСМ е мојот сограѓанин Димитар Ковачевки, и оттука од мое Куманово упатувам силна порака - убеден сум дека одговорно и посветено ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Со жрепка утврден е редоследот на гласачкото ливче за вонредните избори за претседател на СДСМ. Како што информираат од партијата, согласно Роковникот и ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва информираше дека доколку стане претседател на партијата, ќе го врати на функција во партијата, ...
| | веќе видена | слични

Во партиските кругови на СДСМ познат како посветен член активист и висок партиски фунцкионер не само во мандатот на Заев, туку и во мандатот на Црвенковски. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 208 | | | веќе видена

Некои ја нарекуваат „нуклеарна опција“. Сепак, тaа не вклучува оружје. Со оглед на тоа што администрацијата на претседателот Џо Бајден смета дека економските ...
сите 655 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков в петок ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата недела, ...
сите 196 | | | веќе видена

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 135 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 263 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 695 | | | веќе видена

Пропорционалниот модел со една изборна единица е најрепрезентативен, но истовремено ќе ги стимулира помалите партии на избори да одат сами, без предизборни ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ковачевски: Треба да се привлечат експерти кои ќе се вклучат и во партијата, но и во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: