Во септември потрошени 528 695 мегаватчасови електрична енергија

2 копии

Стапката на слободни работни места во третото тримесечје од 2021 година изнесува 1,69%, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика. Вкупниот број ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројот на живородените деца во третото тримесечје од 2021 година, во споредба со истиот период од претходната година, е намален за 3.8 проценти и изнесува ...
| | веќе видена | слични

Со тоа природниот прираст изнесува -2 144, што значи дека за толку лица е помал бројот на живородените деца од бројот на умрените лица.Бројот на склучените ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 116 | | | веќе видена

Последниот преживеан од автобуската трагедија на автопатот „Струма“ е отпуштен од софиската болница „Пирогов“, соопшти денеска болницата. Медицинска екипа од ...
сите 466 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во септември потрошени 528 695 мегаватчасови електрична енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: