Земјата наскоро би можела да има свои прстени направени од отпад

Двајца американски астронаути денеска се во вселенска прошетка за да ја заменат неисправната антена на Меѓународната вселенска станица (МВС), соочени со ...
| | веќе видена | слични

Од Руската вселенска агенција „Роскосмос“ се заканија дека ќе поднесат тужба против астронаутката на НАСА, Серена Ауњон-Чанселор, затоа што намерно направила ...
| | веќе видена | слични

Американската вселенска агенција NASA ја одложи вселенската прошетка на астронаутите, бидејќи постои загриженост поради безбедносната закана од вселенскиот ...
| | веќе видена | слични

Огромен астероид од 130 метри, се движи со голема брзина кон Земјата, предупредија од НАСА. Астрономите проценуваат дека астероидот би можел да удри во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 435 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 452 | | | веќе видена

-На сите треба да им е јасно дека во Македонија има вредности на македонскиот народ и нема што некој од соседна држава да зборува за заштита на свои вредности ...
сите 23 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 368 | | | веќе видена

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
сите 94 | | | веќе видена

Денеска ЕСМ треба да достави понуда за купување на електрична енергија кон универзалниот снабдувач ЕВН Хоум на отворениот повик. Министерот за економија ...
сите 282 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во средата упати честитка до новиот германски канцелар Олаф Шолц во која изразува надеж за воспоставување „поцврсти врски“ ...
сите 154 | | | веќе видена

БГНЕС вчера реашираше остро на честитката од Амбасадата на Руската федерација во Скопје само во Македонија, по повод празникот Св.Климент Охридски. Тоа според ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјата наскоро би можела да има свои прстени направени од отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: