Хркаловиќ му била љубовница на Звицер: Со шефот на Кавачкиот клан се среќавала на такни локации во…

Полициските оперативци ги проверуваат сомнежите дека Дијана Хркаловиќ, поранешна државна секретарка во МВР на Србија, не само што била во криминална, туку и во ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на Беливук и Миљковиќ, Дејан Лазарвиќ, по сослушувањето изјавил дека Специјалното државно обвинителство на Црна Гора на неговите клиенти, како и на ...
| | веќе видена | слични

Клановите од Котор „Кавачки“ и „Шкаљарски“ седум години воделе војна до истребување, поради кражба на кокаин, а според специјалното државно обвинителство на ...
| | веќе видена | слични

Вељко Бановиќ , попознат како Вотка, еден од најблиските соработници на Лука Бојовиќ, бил мета на Вељко Беливук и неговата криминална група. Планот наводно бил ...
| | веќе видена | слични

Водачите на „кавачкиот клан“, Радоје Звицер и Слободан Кашчелан направиле кобна грешка кога решиле брутално да го убијат кумот на Аркан, Никола Станишиќ. Со ...
| | веќе видена | слични

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 612 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 433 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 368 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров од утре ќе престојува во дводневна посета на Сојузна Република Германија. Според ...
сите 239 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на неговиот твитер налог упати честитка до новиот канцелар на Германија Олаф Шолц по повод стапувањето на функцијата. -Искрени честитки до ...
сите 144 | | | веќе видена

Наш сограѓанин кој има 101 година починал од коронавирусот. Таков заклучок може да се извлече од најновото соопштение за ковид статистиката на Министерството ...
сите 456 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Денеска е празник посветен на Свети Климент Охридски. Денеска не можам а да не се присетам на валканата пропаганда повеќе од една деценија со ...
сите 117 | | | веќе видена

Власта требаше да превзема мерки уште кога почна да се отвора инфлаторната спирала, а секое задоцнување на мерките граѓаните ќе го чувствуваат по својот ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хркаловиќ му била љубовница на Звицер: Со шефот на Кавачкиот клан се среќавала на такни локации во…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: