Демонстранти го блокираа сообраќајот на бугарско-турската граница

Демонстранти со плакати „Не за изборниот туризам“ изутрината го блокираа сообраќајот на граничниот премин „Капитан Андреево“ на бугарско-турската граница. Како ...
| | веќе видена | слични

Делницата од автопатот „Струма“, на која во вторникот рано наутро изгоре автобус при што загинаа 45 лица, била „послана“ од македонска компанија пред неполни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делницата од автопатот „Струма“, каде изгоре автобусот, ја изградила македонска компанија пред неполни 20 години, изјавија патни експерти од Ќустендил, ...
| | веќе видена | слични

Комплицираната ситуација со чешмата од страничниот дел на патот била предвидена од бугарскиот проектант, а не од македонските изведувачи, велат патни експерти ...
| | веќе видена | слични

Следната 2022 година е новиот рок за продолжување на изградбата на пругата кон Бугарија од македонска страна, досека пак од страна на соседна Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Останато

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 351 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 399 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 170 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 113 | | | веќе видена

Во последниве недели се зборува за новиот вид на корона вирусот, Омикрон, кој брзо се шири во Европа, а на кој младите, а со тоа и децата, сега се сметаат за ...
сите 495 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демонстранти го блокираа сообраќајот на бугарско-турската граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: